Gra miejska „Śladami Maksa Berga”

Tegoroczna edycja Dni Architektury Maksa Berga coraz bliżej – tym razem zapraszamy do udziału w emocjonującej grze miejskiej, w trakcie której poznasz największy sekret twórcy Hali Stulecia.

Centrum Poznawcze Hali Stulecia już po raz drugi organizuje Dni Architektury Maksa Berga. Kim był Maks Berg? Miejskim architektem, któremu zawdzięczamy Halę Stulecia, jedyny wrocławski zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W ubiegłym roku w czasie Dni Architektury Maksa Berga setki setki Wrocławian zaangażowały się we wspólne budowanie – na ogromnej mapie pod kopułą Hali Stulecia – miasta marzeń. Była to okazja do udziału w wydarzeniach towarzyszących, wysłuchania wykładów architektów, a także udziału w grze terenowej, warsztatach, konkursach i koncertach.

Tegoroczna, II. edycja Dni Architektury Maksa Berga przypada na 2-8 października. Główną atrakcją wydarzenia będzie rozbudowana gra miejska, w której gracze będą starali się odszukać sekretną pracownię Maksa Berga podążając przez Wrocław śladami architekta i rozwiązując zagadki ulokowane wzdłuż 4 tras. Finał imprezy organizatorzy zaplanowali na niedzielę, 8 października. Tego dnia będzie nie tylko będzie można przejść 5. trasę próbując swoich sił w rozwikłaniu pozostawionej przez Maksa Berga tajemnicy, ale także wziąć udział w warsztatach rysunku architektonicznego, obejrzeć pokonkursową wystawę fotografii pt. „Wrocławski modernizm”, zrelaksować się słuchając koncertu oraz wziąć udział w rodzinnych grach i zabawach.