Gra miejska „Śladami Maksa Berga”

Centrum Poznawcze Hali Stulecia wspólnie ze studentami architektury Politechniki Wrocławskiej zrzeszonymi w kole naukowym poświęconym architekturze modernistycznej Wrocławia WMArch zaprasza do udziału w emocjonującej grze miejskiej „Śladami Maksa Berga”!

Zabawa rozgrywać się będzie w dniach 2-8 października. Aby rozpoczać wystarczy kupić PAKIET STARTOWY, w którym znajdziecie materiały potrzebne do przejścia 5 tras związanych z życiem Maksa Berga we Wrocławiu. Waszym celem będzie odnalezienie sekretnej pracowni Maksa Berga, gdzie pracował nad swoim największym dziełem…

W ciągu tygodnia od poniedziałku do soboty drużyny graczy przechodzić będą w dowolnej kolejności 4 trasy zlokalizowane w okolicach dworca, Pl. Grunwaldzkiego, Nadodrza i Rynku, rozwiązując zagadki i przemieszczając się do kolejnych punktów w celu zdobycia fragmentów mapy. W finałowy dzień, niedzielę 8 października, do przejścia będzie ostatnia trasa obejmująca okolice Hali Stulecia. Będzie się ona kończyć odkryciem sekretnej pracowni Maksa Berga. Ostatnia trasa będzie dodatkowo trasą na czas.

PAKIETY STARTOWE
2 października rusza sprzedaż pakietów startowych, w których gracze znajdą wszystko, co będzie potrzebne, aby wyruszyć w podróż przez Wrocław śladami Maksa Berga. W poniedziałek pakiety startowe będą dostępne od godz. 9:00 do godz. 16:00 w kasie biletowej przy wejściu głównym do Hali Stulecia w cenie 20 zł / pakiet (dla drużyny maks. 5-osobowej). W pozostałe dni (3-7 października) pakiety będą dostępne w kasie biletowej w Centrum Poznawczym Hali Stulecia (wejście D3 do Hali Stulecia) godzinach pracy Centrum (wt-czw 9:00-18:00, pt-sb 9:00-19:00).

W finałowy dzień (8 października) gracze, którzy wykupili wcześniej pakiety startowe, otrzymają materiały potrzebne do przejścia ostatniej trasy wokół Hali Stulecia a także opaski upoważniające do skorzystania z dodatkowych atrakcji. Dla osób, które nie brały udziału w grze w ciągu tygodnia, w niedzielę dostępne będą pakiety z materiałami do przejęcia finałowej trasy w cenie 10 zł / drużyna (dostępne w godz. 11:00-15:00).

HARMONOGRAM FINAŁU DNI ARCHITEKTURY MAKSA BERGA (8 PAŹDZIERNIKA)

11:00-15:00 Rejestracja drużyn i wydawanie pakietów do trasy TAJEMNICA (Centrum Poznawcze Hali Stulecia, wejście D3 do Hali Stulecia)

11:00-16:00 Realizacja finałowej trasy gry miejskiej: TAJEMNICA (trasa na czas)

11:00-17:00 Strefa Gier i Klocków (WCK – Wrocławskie Centrum Kongresowe, sala D)

11:00-18:00 Pokonkursowa wystawa fotografii pt. „Wrocławski modernizm” (WCK, sala B)

12:00 i 14:30 Warsztat rysunku architektonicznego (60 min, WCK, sala C)

13:15 Wykłady ekspertów z Dziecięcego Studia Architektury (45 min, WCK, sala C)

16:00 Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Wrocławski modernizm” i wręczenie nagród (WCK, sala B)

16:30 Koncert (WCK, sala C)

17:30 Zakończenie gry miejskiej – ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród (WCK, sala C)