Archiwum

Wystawa fotograficzna „Wrocławski modernizm”

11 września 2017

Hala Stulecia, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Wrocławia, a jednocześnie wielkim osiągnięciem architektury nowoczesnej, dziełem życia jej twórcy, Maksa Berga. Wrocław ma jednak o wiele więcej do zaoferowania w zakresie funkcjonalnej architektury pierwszej poł. XX w., która w ostatnich latach cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Od wzorcowych willi na Sępolnie, przez zlokalizowane w centrum domy handlowe, po rozsiane po mieście wieżowce i budynki użyteczności publicznej, Wrocław pełen jest przykładów modernistycznej architektury.

Na wystawie fotograficznej „Wrocławski modernizm” będzie można zobaczyć prace uczestników konkursu towarzyszącego obchodom Dni Architektury Maksa Berga. Konkurs skierowany był do fotografów-amatorów, którzy mogli zgłaszać od 1 do 4 zdjęć w 2 kategoriach wiekowych (do 15. roku życia i powyżej 15 lat). Wybrane zdjęcia zostaną zaprezentowane szerszej publiczności w czasie finału Dni Architektury Maksa Berga, na wystawie pokonkursowej we Wrocławskim Centrum Kongresowym, której otwarcie zaplanowane jest na 8 października.

Warsztaty rysunku architektonicznego

11 września 2017

Zapraszamy do udziału w warsztatach rysunku architektonicznego prowadzonych przez studentkę Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.