Archiwum

Koncert na żywo – zespół „Małe instrumenty”

18 maja 2016

Zespół „Male Instrumenty” wystąpi 4 czerwca pod kopułą Hali Stulecia ze specjalnie przygotowanym występem muzycznym towarzyszącym akcji „Zbuduj z nami miasto!”. Muzyka odwoływać się będzie do tematyki związanej z architekturą Wrocławia, miastem i jego historią. Na ścieżkę dźwiękową  złożą się m.in. wyselekcjonowane próbki nagrane w różnych obszarach miejskich połączone z elementami nagrań historycznych ze szczególnym uwzględnieniem muzyki organowej.

Gra miejska „Przepis na miasto”

18 maja 2016

Zapraszamy rodziny z dziećmi oraz drużyny przyjaciół i znajomych do wspólnej, wielopokoleniowej zabawy! Czy podołacie specjalnie przygotowanym zadaniom, odkryjecie rozwiązania wszystkich zagadek i uda się Wam wykonać specjalną misję w mieście marzeń, budowanym pod kopułą Hali Stulecia?

Do wyboru oddajemy 2 trasy o zróżnicowanym poziomie trudności. Pierwsza z nich, krótsza, koncentrować się będzie wokół Hali Stulecia oraz przyległych Terenów Wystawowych. Druga, dłuższa i nieco trudniejsza trasa, prowadzić będzie szlakiem oddalonych od Hali Stulecia modernistycznych zabytków Wrocławia. Jakie przygotowaliśmy dla Was wyzwania? Przekonacie się o tym już 4 czerwca – odważcie się dołączyć do gry a otrzymacie mapę z oznaczonymi punktami, w których trzeba będzie wykonać określone zadania lub zebrać informacje. Jednym z wyzwań będzie wykonanie specjalnej misji w mieście marzeń, które powstawać będzie w ramach akcji „Zbuduj z nami miasto!” pod kopułą Hali Stulecia.